home

    

 

 

8 marca, międzynarodowe lotnisko na São Vicente rodzinnej wyspie Cesárii  otrzymało oficjalnie jej imię. Ceremonii nadania imienia i odsłonięcia trzymetrowego pomnika artystki  przewodniczył premier José Maria Neves. Po uroczystości odbył się specjalny koncert, dedykowany Cesárii. Organizację całego przedsięwzięcia podjął się oczywiście José da Silva.   

 

Aeroporto Cesaria Evora

 

 

OSTATNIA DROGA

 

Pogrzeb Cesarii

 

Biała trumna, okryta później narodową flagą, prezydenci, premier, członkowie rządu, Gwardia Narodowa, wieńce, msza w kościele, muzyka i oklaski, towarzyszące konduktowi w drodze na cmentarz. I tłumy. Wszędzie tłumy. Tysiące ludzi. Dziennikarze, radio, telewizja, wywiady z rodziną, bliskimi, muzykami. / fotorelacja na portalu SAPO/

 

 

I dziwnie pusty dom. Pusty, choć cały czas pełen ludzi,  otwarty dla każdego przez osiem dni. Każdy mógł przyjść, posiedzieć, złożyć kondelencje. Pełen ludzi, ale pusty. Pusty, bo już bez Cesarii.


POgrzeb Cesarii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Gdy w bure, zimne grudniowe popołudnie wylądowałam na lotnisku w Warszawie na butach miałam jeszcze pył z czerwonawej, kabowerdyjskiej ziemi, z grobu Cesarii. Z butów szybko zniknie. Z duszy - nigdy.

 

 

 

 Bardzo dziękuję Panu Marcinowi Chałupczakowi z serwisu http://www.biletylotnicze.org. za mnóstwo dobrej woli i cierpliwości w znalezieniu i wystawieniu mi na czas biletów na Cabo Verde.  Dzięki Panu zdążyłam  na moje ostatnie spotkanie z Cesarią. Po tej stronie. Até manha,luz de nha vida.

 

 

powrót