home

 

Mae Carinhosa Cesaria EvoraMãe Carinhosa.  Taki tytuł będzie nosić pośmiertny album Cesárii Évory, który ukazał się 4 marca 2013 roku . Album poświęcony jest ( i miał być) rzeczywiście matce Cesárii, Joanie Marii, ale piosenki nie powstały specjalnie dla niej, jak błędnie podaje PAP, a za nią inne serwisy. Nie jest to również, jak pisze autor artykułu, niedokończona płyta, nagrywana przez artystkę w 2011 roku. Na album złożyły się niewydane piosenki nagrane między albumami Cabo Verde i Rogamar (1995 -2005), podczas sesji do innych płyt,  które z różnych powodów na nich się nie zmieściły. Na pokazanie światu rzeczywiście ostatnich nagrań  jest chyba jeszcze za wcześnie.  

Album “Mãe Carinhosa” ukazała się w dwóch wersjach: podstawowej - CD  ( 13 utworów, niżej tracklist)  i w wersji Deluxe (CD +DVD z godzinnym niepublikowanym wcześniej koncertem w Lizbonie w 2010r. ).

Album otworzy Morna Sentimento, nagrana w 2003 roku. Będzie także tytułowa
Mãe Carinhosa,


 

Teofilo Chantre, muzyczny flirt między coladerą i rytmami latynoskimi, przepiękne morny B.Lezy ( Dor di Sodade i Talves), Tchon de França (Francuska ziemia) Nando da Cruz, autora słynnego Petit pays, Esperança wspólnie z Manu Dibango, bolero Dos Palavras śpiewane po hiszpańsku i powstałe w Meksyku w 1962 roku , karnawałowa piosenka Franka Cavaquinho Quem tem Ódio i bardzo  znane na Cabo Verde, znane z innych interpretacji Cme Catchorr Manuela de Novas.

Tracklist:

Sentimento ♦Tchon de França ♦ Mãe Carinhosa ♦ Dor di Sodade ♦ Talvê ♦ Dos Palavras ♦ Essencia d'Vida ♦ Quem tem Ódio ♦  Cabo-Verdianos de Angola ♦ Emigue Ingrote ♦ Esperança ♦ Cmê Catchorr ♦ e Nos Cabo Verde.