home

Kompilacje

 

 

 

 

Jest ich wiele, choć najbardziej znaną i najczęściej nagradzaną składanką jest Cesaria Evora The Best of. Nie każdy musi mieć ochotę kupować kolejną płytę wokalisty, więc składanki, zwłaszcza te starannie dobrane i wydane, są ważną cześcią dyskografii, a kolekcjonerom dostarczają niekiedy cennych informacji. W oficjalnej dyskografii Cesarii jest kilka składanek: wspomniane The Best of, ale także wydane w 1994 roku Sodade. Les plus bellesCesaria_Duets mornas de Cesaria i Sodade. O melhor de Cesaria Evora, jedno lub dwupłytowe wydanie Anthology czy też zbiór nagrań z lat 60. Radio Mindelo. Składanką jest także listopadowa płyta z duetami (2010) Cesaria Evora &

więcej) Natomiast w styczniu 2011 Sony-BMG wydaje 3 płytowy box ze "złotymi" w Polsce: Cafe Atlantico, Voz d'Amor i Rogamar, ze zdjęciem  na okładce z wczesnych lat 90.tych.

 

Poza oficjalną dyskografią jest wiele składanek wydawanych w poszczególnych krajach ( np. w Stanach Zjednoczonych czy w Grecji), w niektórych niestety nielegalnie. W tym procederze prym wiedzie Rosja, gdzie nawet w państwowych sklepach muzycznych kupuje się wyłącznie pirackie płyty Cesárii ( ich okładek  oczywiście nie będę prezentować).

Kompilacje_Cesaria